10 dagen edelsmeden

 
Voor wie is deze cursus bedoeld 


Een uitgebreide workshop is een mooie manier om kennis te maken met het ambacht van de edelsmid. Helaas duurt zo’n workshop maar 1 dag.
Een cursus van 30 dagen kan gevoelsmatig te lang of te duur zijn.... 

Als je je desondanks toch wilt oriënteren op het edelsmeden en tegelijk een mooi sieraad wilt maken, kun je overwegen een 
10-daagse korte cursus te doen. 
De bedoeling van deze korte cursus is dat een aantal lessen wordt besteed aan basistechnieken zoals zagen, vijlen, schuren en polijsten. Na deze eerste lessen kun je aan een eigen sieraad werken zodat je na les 10 zelf iets moois hebt gemaakt dat je mee naar huis kunt nemen. (Of je bij les 10 helemaal klaar bent kan niet voor 100% gegarandeerd worden, maar we streven er wel naar!) .
Eigenlijk combineert deze 10-daagse cursus een aantal geleerde basistechnieken met een workshop! Zo ervaar je dus heel goed of het edelsmeden iets voor jou is om mee verder te gaan, of je laat het hierbij en houdt er een leuk zelfgemaakt sieraad en mooie herinnering aan over. 

Uiteraard kunnen we niet heel diep op de materie ingaan omdat daarvoor de tijd te kort is, maar we bespreken wel in het kort de technieken die we gebruiken zodat duidelijk wordt waar je mee bezig bent. De aanpak van de korte cursus is, net als in de uitgebreide cursus, wel serieus. 
Je krijgt wat zilver vanuit het atelier (15 gram), en je kunt altijd bijkopen. 

Als je je opgeeft voor deze 10-dagen edelsmeden betaal je de prijs van de reguliere cursus a € 33,00 (ochtend) of € 30,00 (avond) per les en een bijdrage van € 125,00 voor te leveren oefenmaterialen en gebruik/onderhoud van gereedschap en andere zaken. Zie voor meer info daarover verderop in deze pagina.
Als er een plek vrij is kun je direct instromen.
Als je besluit om daarna nog meer lessen te volgen betaal je daarna -naast de leskosten- nog eens een extra bijdrage van € 125,00 voor de extra 10 lessen.
Zie ook het prijsoverzichtje hieronder.

wanneer: 
  • maandagochtend     9.30 tot 12.30 uur   (3 uur)
  • dinsdagavond        18.30 tot 21.00 uur   (2,5 uur)
  • woensdagochtend    9.30 tot 12.30 uur   (3 uur)
  • donderdagavond    18.30 tot 21.00 uur   (2,5 uur)

Leskosten
Er is een verschil in de kosten van de ochtendcursus en de avondcursus. De avondcursus duurt een half uur korter dan de ochtendcursus.  

€ 33,00 per ochtend (3 uur)     De kosten per 10 lessen zijn dus € 330,00 plus een bijdrage van € 125,00 (zie hieronder)
€ 30,00 per avond    (2,5 uur)  De kosten per 10 lessen zijn dus € 300,00 plus een bijdrage van € 125,00 (zie hieronder)
Extra zilver bijkopen : € 4,00 per gram (januari 2026)
fournituren: dagprijs

De financiële bijdrage
Aan de 10 daagse cursus is een extra bijdrage verbonden van € 125,00* voor de aanschaf van materialen, gereedschappen, en als bijdrage in energiekosten, kosten van koffie/thee/koekjes, productie van lesmateriaal.

* Wanneer je na de eerste serie van 10 lessen graag door wilt gaan met nog een serie van 10 lessen betaal je -naast de leskosten- nog eens een extra bijdrage
van € 125,00.
Daarna betaal je voor elke volgende serie van 10 lessen telkens de leskosten en een bijdrage van € 30,00.
Let op: vanaf de oefening waarbij we gaan gieten zijn de materiaalkosten die je gebruikt voor eigen rekening.

 
Betaling
Bij voorkeur per 10 lessen, of -in overleg- in een andere frequentie.